نحوه شست و شوی لباس عروس

post

با سلام و عرض ادب خدمت خوانندگان عزیز، در این مقاله قصد داریم نحوه شستشوی یک لباس عروس را در منزل بیان کنیم:

عروس خانمهایی که قصد دارند خاطرات ازدواج خود را همیشه به ذهن بسپارند، سعی می کنند لباس عروس خود را همواره تمیز نگه دارند. با رعایت اصول شستشو و نگهداری از لباس عروس در منزل، لباس عروسی سالم و تمیز خواهید داشت و می توانید با آن بارها در سالگرد ازدواج یا مناسبت های دیگر، عکس بگیرید.اگر لباس عروس مدتی کثیف بماند و بعد آن را بشویید؛ به راحتی تمیز نمی شود و امکان دارد لکه کثیف روی آن باقی بماند؛ پس بهتر است در اولین فرصت ممکن پس از کثیف شدن، لباس را بشویید. به طور کلی بهتر است جهت تمیز کردن لباس عروس، آن را به خشکشویی بدهید. این بهترین و راحت ترین روش برای تمیز کردن لباس عروس، می باشد؛ ولی اگر شما هم جزء افرادی هستید که شستشوی خانگی را ترجیح می دهند و جنس لباس عروس شما هم بیش از حد ظریف و آسیب پذیر نیست؛ می توانید اقدام به شستشوی لباس عروس خود در منزل، نمایید.

جهت شستن لباس عروس در منزل، ابتدا آن را بررسی کنید و ببینید تا چه حد کثیف است؛ اگر نقطه هایی از آن کثیف می باشد؛ بهتر است آن را لکه گیری کنید و کامل نشویید. با ما همراه باشید تا با نحوه لکه گیری و شستشوی کامل لباس عروس در منزل آشنا شوید:

1-لکه گیری لباس عروس:

 

 

به صورت پیش فرض لباس عروس را جهت شستن داخل ماشین لباسشویی نیندازید مگر اینکه لباس عروس شما اتیکت مراقبتی داشته باشد که تایید کند استفاده از ماشین لباسشویی آسیبی به آن نمی رساند. توجه کنید  که در آغاز فرایند لکه گیری، حتما ماده لکه بر مورد نظر را بر روی قسمت کوچکی از لباس که در معرض دید نیست، امتحان کنید تا احتمال آسیب دیدن لباس را پیش از به کارگیری آن ماده در سطح گسترده، بررسی کرده باشید.

جهت لکه زدایی به وان یا لگن بزرگ، مسواک نرم، ماده لکه بر و شوینده مایع و ملایم نیاز داریم.

انتخاب ماده لکه بر مناسب نقش مهمی دارد پس ابتدا عامل ایجاد لکه را شناسایی کنید و سپس متناسب با آن از ماده لکه بر مناسب استفاده کنید. اگر لباس عروس شما لایه لایه است یک پارچه سفید و تمیز را پشت لکه قرار دهید و دو لایه لک شده و تمیز را از هم جدا کنید تا در حین لکه زدایی، لکه به سایر لایه ها نفوذ نکند. لکه بر را روی سطح لباس نمالید و آن را نسایید بلکه به آرامی بر روی قسمت لک شده ضربه بزنید. جهت شستن لکه عرق کافی است آب و شوینده ملایم را در یک بطری مخلوط کرده و روی لکه عرق اسپری کنید سپس یک مسواک نرم را به آرامی روی آن قسمت بکشید و در پایان برای خشک کردن بخش های خیس شده، به جای استفاده از خشک کن از سشوار استفاده کنید زیرا خود خشک کن ها معمولا باعث ایجاد لکه روی لباس می شوند.

2-شستشوی کامل لباس عروس:

 

 

جهت شستن کامل لباس عروس ابتدا وان یا لگن بزرگ حمام خود را تمیز و ضدعفونی کرده سپس از آب سرد پر کنید. مواد لکه بر و شوینده های ملایم را همزمان در آب، مخلوط نمایید. لباس را در وان یا لگن بزرگ قرار دهید و اجازه دهید تا به قدر کافی خیس بخورد. جهت خیس خوردن لباس از آب با دمای بالا استفاده نکنید زیرا باعث آسیب دیدن الیاف یا تزئینات لباس خواهد شد. دمای آب باید متناسب با راهنمای درج شده روی شوینده ها باشد تا مواد پاک کننده عملکرد مناسب و کارامدی داشته باشند. از چنگ زدن و چلاندن لباس بپرهیزید و اگر پس از شستشوی کامل کماکان اثری از لکه های سرسخت به چشم می خورد از یک مسواک یا فرچه نرم کمک بگیرید اما آن را بیش از حد روی لباس نکشید زیرا ممکن است پارچه لباس آسیب ببیند و حتی سوراخ شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *