درباره مزون لباس مجلسی، بیشتر بدانید

post

 با سلام و عرض ادب خدمت خوانندگان محترم، در این مقاله قصد داریم نکاتی خاص در خصوص مزون لباس مجلسی، بیان کنیم:

امروزه فشن و مد از مسائل به روز و پر طرفدار می باشند. از آنجا که دوخت و فروش انواع لباسها مطابق با جدید ترین متد روز دنیا بوده و به شدت از مد و فشن تاثیر می گیرند؛ این حرفه ها از مقولات مهم و مورد توجه، به خصوص برای خانمها به حساب می آیند. در قرن اخیر علاوه بر پیدایش انواع فروشگاههای لباس و بوتیک ها، مزون ها نیز طرفداران پر و پا قرص خود را پیدا کرده اند ولی اگر می خواهید درباره مزون و تفاوت آن با بوتیک بیشتر بدانید؛ در این مقاله با ما همراه باشید:

 

 

واژه “مزون ” یا Maison ریشه ای فرانسوی دارد و معادل آن در زبان فارسی به معنای خانه است؛ خانه ای که یک خیاط یا مزون دار در آن، اقدام به تولید و فروش لباسهای دوخته شده مطابق با آخرین مد روز دنیا می کند. بنا بر این تعریف، می توان مزون را با “خانه مد” معادل دانست. به فرایند طراحی تا فروش در مزون توسط خیاط یا شخص دیگر، مزون داری گفته می شود.بسته به نوع لباسی که در مزون  ارائه و دوخته می شود می توان آن را دسته بندی کرد. مثلا مزون می تواند مزون لباس مجلسی، لباس شب، لباس عروس و نیز مانتو، شومیز و شلوار باشد. توجه داشته باشید که مشتریان و مراجعین در مزون می توانند مدل، ابعاد و سایز لباس دلخواه خود را سفارش دهند تا به صورت ویژه برایشان دوخته شود حتی می توانند طرح ذهنی و رویایی خود را شخصی دوزی کرده و به واقعیت تبدیل کنند در حالی که بوتیک ها لباسهای “بازاری” و از پیش تولید شده را به فروش می گذارند. همچنین به دلیل این که کیفیت دوخت در مزون به سفارش مشتری است؛ لباسهای مزونی معمولا نسبت به لباسهای بوتیکی از کیفیت دوخت بالاتری برخوردارند.

همه لباس مجلسی های مزونی دارای باکس دوزی یا تاپلکس دوزی ویژه هستند؛ هدف از باکس دوزی یا تاپلکس دوزی این است که دو سایز سینه را بزرگتر، دو سایز شکم را کوچکتر و کمر را تا حد ممکن کوچک، جلوه دهیم؛ در ضمن باکس دوزی یا تاپلکس دوزی سبب می شود که لباس های مجلسی، ایستایی زیبایی داشته باشند و دیگر لباسهای مجلسی دکلته خود را به سمت پایین، نکشند. از آنجا که فرایند باکس دوزی یا تاپلکس دوزی زمان بر و پر هزینه می باشد؛ و نیز از آنجا که اکثر لباس مجلسی های بوتیکی باکس دوزی یا تاپلکس دوزی حرفه ای، ندارند ممکن است قیمت فروش لباس مجلسی های مزونی بیشتر از لباس مجلسی های بوتیکی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *