جدیدترین مدلهای لباس مجلسی

4.1

با عرض سلام و تقدیم احترام  خدمت شما خوانندگان گرامی، در این مقاله قصد داریم جدیدترین و شیک ترین  مدلهای لباس مجلسی را به شما معرفی نماییم؛ تصویر یا تصاویری که در هر مدل قرارداده ایم مربوط به  جدیدترین و شیک ترین نمونه از آن مدل، می باشد:

1-لباس شب:

 

 

مدل های لباس شب برای رویدادهای رسمی و مهم مانند مراسم عروسی، مجالس تشریفاتی، مراسم اداری و همچنین جهت مهمانی های شبانه، استفاده می شوند. در مقابل، مدلهای لباس مجلسی کاربردهای مجلسی عمومی دارند و در همه رویدادهای مجلسی استفاده می شوند. به طور مثال برای یک مراسم عروسی انتخاب یک لباس شب، انتخاب هوشمندانه ای خواهد بود در حالی که جهت یک مراسم تولد بهتر است از یک لباس شب استفاده نشود بلکه از یک لباس مجلسی استفاده گردد.

مدلهای لباسهای شب دارای دوخت های خاص، جزئیات ظریف و پیچیده، پارچه های با کیفیت و رنگهای شاد و متنوع، می باشند.

جالب است بدانید که طراحی لباس شب به جنبش رمانتیک در هنر و ادبیات اروپا و آمریکا بر می گردد و در حقیقت این طراحی نوعی احساسات و عشق را به طرف مقابل انتقال می دهد.

2-لباس مجلسی بلند و پوشیده:

 

 

برخلاف بسیاری از خانمها که فکر می کنند در مدلهای مجلسی پوشیده تنوعی وجود ندارد؛ باید بگوییم که اتفاقا این گونه نیست و در مدلهای لباس مجلسی پوشیده نیز طرح های متنوع و زیبایی وجود دارند که خانمهای با حجاب می توانند بر طبق سلیقه و عقیده خود، آن ها را انتخاب کنند.

3-لباس مجلسی ماکسی:

 

 

به لباس مجلسی های بلند خانوم ها که معمولا تا قوزک و یا نوک پا درازا دارند، لباس مجلسی ماکسی گفته می شود. این مدلها انواع مختلفی نظیر جیر و مخمل، چاکدار، پلیسه ای و … دارند و بیشتر برای مجالس رسمی کاربرد دارند.

این مدلها از سال 1930 مورد استفاده بودند ولی از سال 1939-1945 به علت جنگ جهانی دوم که سبب کم شدن مواد اولیه لباسها گردید، تولید آن ها متوقف شد و لباس های تنگ و کوتاه جایگزین آن ها شد. ولی پس از جنگ جهانی دوم استفاده از آن ها به مرور زمان دوباره رایج شد.

لباس مجلسی های ماکسی قدیمی از جنس پلی استر بودند ولی از اوایل سالهای قرن 21 آن ها از جنس پنبه یا سایر پارچه های ظریف، تولید می شوند که این امر سبب می گردد امروزه نسبت به قرن 20 ام  هم مخاطب بیشتری از این مدل ها استقبال کند و هم مخاطب در روزهای گرم تابستان، احساس راحتی و خنکی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *