مدلهای پرطرفدار لباس عروس

4.1

با سلام و عرض ادب خدمت خوانندگان عزیز در این مقاله قصد داریم 5 مدل از پرطرفدارترین مدلهای لباس عروس را به همراه تصویری از هر مدل و با ذکر مزایا و معایب، معرفی نماییم:

1-مدل لباس عروس پرنسسی:

 

در میان عروس خانمهای ایرانی، پرطرفدارترین مدل، مدل پرنسسی می باشد. تمایل به پوشیدن این مدل لباس که پف دار، عروسکی و کلاسیک می باشد؛ ریشه در آرزوهای کودکی خانمها دارد چرا که بیشتر عروس خانمها این لباسهای فانتزی و زیبا را در تن شخصیت های کارتون های والت دیزنی،  دیده اند.

امروزه این مدلهای کلاسیک تحت تاثیر سبکهای مدرن قرار گرفته و در بسیاری از آنها جزئیات متفاوتی نسبت به سبک های کلاسیک، مشاهده می شود. مدلهای پرنسسی با تورهای بلند و دنباله دار هماهنگی داشته و زیبایی خاصی به وجود می آورند.

لباس عروسهای پرنسسی بدون آستین دارای این امتیاز هستند که با هر مدل موئی سازگاری دارند و در انتخاب شما محدودیت ایجاد نمی کنند. در ضمن مدلهای پرنسسی هیچگاه از مد روز نمی افتند. 

2-مدل لباس عروس دنباله دار:

با وجود تمام سختی ها و محدودیت های مدل دنباله دار از زیبایی و شکوه این مدل نمی توان گذشت؛ با این مدل شما می توانید عکسهای زیبا و دوست داشتنی در مراسم ازدواج خود بگیریدحتی می توانید از ساق دوشهای خود بخواهید که هنگام ورود به مجلس دنباله لباس را بگیرند تا شما با شکوه هرچه تمامتر وارد مجلس شوید.

حتی اگردنباله لباس عروس دو تکه نباشد؛ اکثر لباس عروسهای دنباله دار پشت دامن خود دکمه ای دارند تا دنباله لباس عروس با آن بسته و حمع شود؛ این قابلیت به تمیز ماندن لباس تا انتهای مراسم نیز کمک می کند.

در انتخاب دنباله لباس عروس بایستی به قد عروس توجه کرد؛ اگر قد عروس بلند نیست انتخاب دنباله خیلی بلند مناسب نخواهد بود.

3-مدل لباس عروس ماهی:

یکی از جدیدترین و جذاب ترین مدلهای لباس عروس، مدل ماهی است. این مدل برای عروس خانمهائی که کمر باریک و پایین تنه خوش فرم، دارند واقعا زیبا خواهد بود. در انتخاب این مدل خاص، حتما شکل و فرم بدنتان را در نظر بگیرید. 

 4-مدل لباس عروس آستین دار:

مدل آستین دار سبب راحتی شما در روز عروسی می شود زیرا شما را از پوشیدن شنل روی لباس راحت می کند.  آستینها میتوانند ساده، کار شده، توردار، پف دار یا حتی سه ربع باشند. آستینها را میتوان در طراحی انواع مدلهای لباس عروس از پرنسسی گرفته تا مدل ماهی، مشاهده کرد. در مدلهای جدیدتر دکلته، لباس عروس با یک آستین زیبای کار شده جداشدنی، پوشیده می شود طوریکه به نظر می رسد لباس به صورت آستین دار طراحی و دوخته شده است.

5-مدل لباس عروس راسته:

مدل راسته از انواع ساده لباس عروس می باشد و برای عروسهائی که قد بلند و اندامی متناسب دارند، مناسب است. برای دوخت این لباسها از پارچه های لطیف حریر، پارچه های براق ساتن یا گیپور استفاده می شود. از آنجا که این مدل مانند مدل ماهی تنگ نیست، یا مانند مدل دنباله دار سنگین نیست؛ یکی از راحت ترین و سبک ترین مدلهای لباس عروس می باشد.

‫1 نظر ارسال شده در “مدلهای پرطرفدار لباس عروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *